Kto jest Online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

sound byJbgmusic

W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie dni

Twoje IP: 18.207.238.169
Czas z servera: 2019-12-06 01:33:00
Visitors Counter

Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Ekologicznej

W piątek 22 kwietnia dzieci z kętrzyńskich przedszkoli wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malina" z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Celem festiwalu było:

• Aranżowanie sytuacji wyzwalających w dzieciach troskę o otoczenie i przyrodę.

• Integrowanie środowiska przedszkolnego na rzecz działań sprzyjających ochronie naturalnego środowiska człowieka

• Upowszechnianie idei ekologicznych poprzez piosenkę- tańce w celu wypracowania właściwej postawy ekologicznej

• Inspirowanie nauczycieli do twórczej działalności artystycznej

• Prezentacja umiejętności wokalnych

• Promowanie dziecięcej działalności estradowej

film-ico

W Konkursie Piosenki Ekologicznej wzięły udział cztery przedszkola : Przedszkole Niepubliczne "Puchatek", Przedszkole Niepubliczne "Miś Uszatek", Przedszkole Niepubliczne "Słoneczko" oraz Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka".

Uroczystego otwarcia festiwalu dokonała Dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Malinka" Pani Grażyna Rakowska życząc wszystkim uczestnikom udanej zabawy i wspaniałych występów. Wszystkie prezentacje zostały przygotowane z dużym zaangażowaniem zarówno występujących zespołów jak i ich opiekunów. Poziom festiwalu był bardzo wysoki, a piosenki i improwizacje w ciekawej oprawie scenicznej. Między występami poszczególnych grup dzieci bawiły się wesoło przy piosence "Chuchu ua", odpowiadały na pytania prowadzącej festiwal Pani Anny Kulbackiej- dotyczące ochrony środowiska. Konkursowe zmagania oceniało jury, w skład którego weszli: Pani Anna Kulicka- Dyrektor Przedszkola Niepublicznego "Puchatek", Pani Elżbieta Jowsa – opiekunka Żłobek Miejski oraz Pani Grażyna Rakowska Dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Malinka". W czasie kiedy komisja obradowała, publiczność bawiła się podczas Quizu Ekologicznego. Dzieci bez najmniejszego problemu odpowiadały na pytania udowodniając, że wiedzę na temat ochrony przyrody mają "w małym palcu".

Mali wykonawcy w naszej ocenie spełnili swoje zadanie, poprzez piosenkę i taniec zachęcili do większej troski o otaczające nas środowisko i pobudzili do intensywniejszego działania na rzecz ochrony naszej planety - Ziemi.

mt_gallery:Festiwal

Jerzy.D      26-04-2016

Powered by Joomla®Jerzy Dudziński®. Designed by: templates joomla  Valid XHTML and CSS.