Company Logo

bip

Kto jest Online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

sound byJbgmusic

Licznik odwiedzin

960999
Dzisiaj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie dni
24
24
4659
960999

Twoje IP: 3.93.75.242
Czas z servera: 2019-11-17 01:02:17
Visitors Counter

Szukaj

Nowości przedszkola

Z wizytą u Policjantów

       Dnia 27.06.2016r wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Poznały topografię komendy, miały okazję obserwowania pracy policjantów oraz otrzymały liczne wskazówki na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.

z wizyta u policjantów z wizyta u policjantów z wizyta u policjantów z wizyta u policjantów
Następne zdjęcia w galeri...


 

Wycieczka do Loży- wernisaż malarski

     Dnia 24 .06.2016r dzieci z grup "Krasnale", "Biedronki" uczestniczyły w wycieczce do Loży Masońskiej w Kętrzynie . W przepięknej scenerii herbaciarni przedszklolaki miały okazję bezpośredniego obcowania ze sztuką. Podziwiały aktualnie praezentowane prace plastyczne regionalnych artystów. 

wycieczka do loży wycieczka do loży wycieczka do loży wycieczka do loży
Następne zdjęcia w galeri...


 

Dnia 24 .06.2016r dzieci z grup "Krasnale", "Biedronki" uczestniczyły w wycieczce do Loży Masońskiej w Kętrzynie . W przepięknej scenerii herbaciarni przedszklolaki miały okazję bezpośredniego obcowania ze sztuką. Podziwialy aktualnie praezentowane prace plastyczne regionalnych artystów. 

Podróże dalekie i bliskie- wycieczka do Kosewa

 

    W czwartek23.06.2016r tuż po śniadaniu dzieci z grup "Krasnale", "Biedronki" i "Smerfy" wyruszyły na pełną przygód wycieczkę autokarową do Stacji Badawczej Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym Ferma Jeleniowatych. Dla najmłodszych była to pierwsza prawdziwa podróż bez mamy i taty. Dobre nastroje towarzyszyły nam już od rana, dzieci nie mogły się doczekać aż wreszcie wsiądziemy do autokaru. Kiedy dojechaliśmy na miejsce radości nie było końca. Na każdym kroku czekały na nas wspaniałe atrakcje. Tuż po przyjeździe mieliśmy możliwość wejścia do muzeum, gdzie można zobaczyć dziesiątki poroży i trofea jeleniowatych. Z zainteresowaniem dzieci odlądały rogi różnej wielkości i kształtów. Zebrane zbiory zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna, ukazująca życie zwierząt, które możemy spotkać będąc na Mazurach. Pod opieką Pani przewodnik przedszkolaki pełne zapału wyruszyły na szlak .Chodziły po łąkach, pagórkach, po wysokiej trawie wypatrując mieszkających tu zwierząt. Na terenie fermy zobaczyły: jelenie szlachetne, muflony, daniele, sarny. Pokonanie trasy nie było łatwe- wzniesienia, pagórki, łąki, to dla wielu przedszkolaków nie lada wyzwanie. Robiliśmy zdjęcia danielom i jeleniom, niektóre zwierzęta widać było dobrze, inne zaś z bardzo daleka. Cała wycieczka po stacji nie trwa długo, ale dla dzieci była naprawdę ciekawym przeżyciem. Po mile spędzonym czasie na łonie natury przyszedł czas na odpoczynek i pyszny posiłek . Z chęcią dzieci zjadały pieczone kiełbaski, przygotowane przez nasze kuchareczki bułeczki, a na deser ciasteczka i cukierki. Wszyscy bezpiecznie i w cudownych nastrojach wróciliśmy do przedszkola. Jesteśmy pewni, że wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci naszych " małych podróżników ".

 

wycieczka do kosewa wycieczka do kosewa wycieczka do kosewa wycieczka do kosewa
Następne zdjęcia w galeri...

Festyn Rodzinny 2016

    18 czerwca 2016r w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym "Malinka" już po raz kolejny odbył się Festyn Rodzinny. Celem imprezy było zachęcenie rodziców do wspólnych zabaw z dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości i dobrego nastroju. Atrakcji nie brakowało, wszystkim dopisywały dobre humory, których nie zepsuł dość silny wiatr i piętrzące się ciemne chmury. Wśród wielu atrakcji każde dziecko z rodzicami mogło znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy festynu mieli do dyspozycji m.in.malowanie twarzy, bańki mydlane , pokaz motorów- można było usiąść na wspaniałej maszynie a także przejażdżki bryczką. Naszekuchareczki pracujące w „festynowej” kuchni zadbły o to , aby nikt z nas nie poczuł tego dnia głodu. Zapachy pysznych potraw rozchodziły się po całym ogródku do końca imprezy: kiełbaski z grilla, bigos,ciasta oraz napoje.

W ogródku przedszkola pojawiło się stoisko "Sport to zdrowie" w którym Pani Beatka i Pani Bożenka zachęcały do uprawiania sportu; sympatyczna Pani Celinka i Pani Jagódka w kąciku "Najlepsze witaminki u Jagódki i Celinki" zapraszały gości do zjadania witaminek ; uśmiechnięta Pani Iwonka i Pani Magda tworzyły dla dzieci "balonowe cuda"; Pani Tereska i Pani Ela zapraszały dzieci do stoiska "Maluj z nami", gdzie można było pabawić się ciastoliną, malować farbami, rysować pastelami i samodzielnie stworzyć biżuterię z koralików. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła "Fotobudka" Pani Eli i Pani Jagody dostarczając możliwość przymierzania min. pięknych kapeluszy, strojów czy stworzenia makaronowych korali. Najmłodsi wesoło bawili się na naszym placu zabaw i korzystali ze stałego sprzętu terenowego. Oprócz stoisk przygotowanych przez personel przedszkola i żłobka pojawili się tego dnia również zaproszeni przez nas goście. Z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kętrzynie przybyła grupa SIM PCK, która zabezpieczała pierwszą pomoc przedmedyczną i prowadziła pokazy udzialania pierwszej pomocy. Z dziećmi i rodzicami bawiły się znane wszystkim bajkowe postaci: pszczółka Maja, Papa Smerf i Tygrysek (przebrani harcerze). O fantastyczną atmosferę zadbała prowadzaca festyn Pani Marzenka zapraszając do wspólnej zabawy i uczestnictwa w rodzinnych konkursach. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Ania angażując gości do pląsów przy muzyce.

Tegoroczny Festyn Rodzinny zakończył się około godziny 13-tej. Kolorowe i uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem na świetnie zorganizowaną imprezę. Doskonałą zabawę zawdzięczamy nie tylko zaangażowaniu nauczycieli, personelu , rodzicom (w szczególności Panu Łukaszowi Jowsa), harcerzom , ale także wspierającym nas sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji poczęstunku dla dzieci.

 

festyn rodzinny festyn rodzinny festyn rodzinny festyn rodzinny
Następne zdjęcia w galeri...


 

 
Powered by Joomla®Jerzy Dudziński®. Designed by: templates joomla  Valid XHTML and CSS.