Company Logo

bip

Kto jest Online

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

sound byJbgmusic

Licznik odwiedzin

961012
Dzisiaj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie dni
37
37
4672
961012

Twoje IP: 3.93.75.242
Czas z servera: 2019-11-17 01:28:14
Visitors Counter

Szukaj

Recykling

"Śmieci mniej, ziemi lżej"

    W listopadzie w grupie " Biedronki" odbył się cykl zajęć pt: " Śmieci mniej, ziemi lżej", którego celem było kształtowanie u dzieci właściwych postaw związanych z ochroną środowiska. W ramach zajęć dzieci:              

  • obejrzały film edukacyjny " Segregacja- czyli o segregacji każdy wiedzieć powinien";
  • uczestniczyły w wycieczce po najbliższej okolicy w poszukiwaniu miejsc " Gdzie ludzie wyrzucają śmieci ?"                ( specjalistyczne pojemniki służące do segregacji, zwykłe śmietniki);
  • brały udział w zabawach edukacyjnych dotyczące segregacji śmieci, mające na celu uświadomienie jak ważna jest segregacja i co może być produktem wtórnym ( recykling);
  • śpiewały piosenki i słuchały wierszy związanych z ekologią;
  • wykonywały prace plastyczne z makulatury ( gazeta) na dowolny temat.                                                                                                                                                                                             

mt_gallery:Segregacja śmieci


,,Nawet małe dzieci potrafią segregować śmieci!”

    Dzieci z grupy ,,Krasnale” , 3 i 4 latki pomogły w kłopocie pacynce Kajtkowi. Kajtek zjawił się w przedszkolu z torbą śmieci, nie wiedział co to znaczy segregacja. Dzieci wszystko mu pięknie wytłumaczyły,  a nawet zademonstrowały swoje umiejętności w praktycznym działaniu. Przedszkolaki pokazały Kajtkowi, gdzie znajdują się w pojemniki na posegregowane  śmieci podczas spaceru po osiedlu w pobliżu przedszkola. W naszym mieście nawet małe dzieci potrafią segregować śmieci , a od dnia 27.09.2013 śmieci będzie również  segregował nasz przyjaciel- pacynka Kajtek. Kajtek podziękował dzieciom za pomoc .  mt_gallery: Nawet małe dzieci potrafią segregować śmieci!”


„ Sprzątanie Świata 2013”

    Jak co roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w akcji „ Sprzątanie Świata”. W naszym mieście taka akcja przypadła na dzień 20.09.2013 r. ogłoszona przez  Burmistrza Miasta Kętrzyn  pod hasłem: „ Razem posprzątajmy nasze miasto”. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaopatrzone  w rękawice oraz  worki przystąpiły do sprzątania. Najmłodsza  grupa„ Krasnale” sprzątała teren wokół przedszkola, natomiast dzieci z grup starszych " Biedronki" i " Smerfy" okolice działek ogrodniczych. Zebrane śmieci zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich pojemników.

 mt_gallery:Sprzątanie Świata

Powered by Joomla®Jerzy Dudziński®. Designed by: templates joomla  Valid XHTML and CSS.